KONYA EREĞLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Üstün Yetenekliler ve Eğitimleri Konulu Konferans Verildi

Üstün Yetenekliler ve Eğitimleri Konulu Konferans Verildi

Üstün Yetenekliler ve Eğitimleri Konulu Konferans Prof. Dr. Necate Baykoç DÖNMEZ tarafından TED Ereğli Koleji Konferans salonunda verildi.

Program İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İradet GENÇ, Şube Müdürümüz Saffet ÇAĞLAR, Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürü İlhan YILMAZ, Programın gerçekleştirilmesinde ev sahipliği yapan Ereğli TED Koleji Müdürü Recep ATAÇ, Kazım Demirel Sevgi Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi Müdürü A.Vefa DEMİRKIRAN, İlçemizde görev yapan tüm Rehber Öğretmenler ile İlçemize yetiştirilmek üzere atanan tüm aday öğretmenlerimizin katılımıyla gerçekleşti.

Prof. Dr. Necate Baykoç DÖNMEZ; Bilim sanat merkezlerinin çalışmaları ile dünyada üstün yeteneklilerin eğitimi konusunda ve Dünya ve Türkiye’de üstün yeteneklilerin değerlendirme süreçleri ile eğitim programları hakkında konferans verdi.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İradet GENÇ; Üstün yetenekli öğrencilerimizin keşfedilmesi, keşfedilen öğrencilerin eğitilmesi ve bu öğrencileri eğiten öğretmenlerin eğitiminin öneminden bahsetti.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İradet GENÇ; okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim çağındaki üstün yetenekli çocuklarımız bireysel yeteneklerinin farkında olmaları ve kapasitelerini geliştirerek en üst düzeyde kullanmalarını sağlamak amacıyla kendi okullarında aldıkları eğitim öğretim müfredatından farklı eğitim uygulandığını vurgulayarak, hemen hemen her ilde bulunan Bilim Sanat Merkezlerinde ayrı bir eğitime tabi tutuluyorlar ve Ereğli’ye Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM)  kurulması yönünde çalışmalarımız var dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İradet GENÇ, Bilim ve Sanat Merkezlerinin üstün yetenekli çocukların eğitimi için daha fazla farkındalık uyandırması ve paydaşların bir araya gelip, uygulanabilir ve sıra dışı fikirler üreterek amacına ulaşabileceğine söyledi.

Konferans sonunda ise İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İradet GENÇ, Prof. Dr. Necate Baykoç DÖNMEZ’e günün anısına çiçek takdim etti.

14-04-201614-04-201614-04-201614-04-201614-04-201614-04-201614-04-201614-04-2016

Kazancı Mah. Atatürk Cad. Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü No 18 - (332)7131040 (332)7131041 (332)7131042

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.