KONYA EREĞLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 77. Yıldönümünde Saygıyla Anıldı

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 77. Yıldönümünde Saygıyla Anıldı

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 77. yılında İlçemizde düzenlenen törenle anıldı. Anma programları Atatürk Anıtı önünde çelenk sunma töreni ile başladı. Çelenk sunma töreninde saat 09:05’te sirenler eşliğinde saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.  

Atatürk Anıtı’ndaki anma programına Vali Yardımcımız Mehmet USTA, Ereğli Belediye Başkanı Özkan ÖZGÜVEN, Ereğli Garnizon Komutanı Binbaşı Adem TOL, Milli Eğitim Müdürü İradet GENÇ, diğer protokol üyeleri, oda başkanları ve siyasi parti ilçe başkanları katıldı.

Anma töreni, Ereğli Kültür Merkezinde hazırlanan programla devam etti. Kültür Merkezi´ndeki anma programına Ereğli protokolü de katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Lokman Hekim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Yaşar Kurtuluş yaptı.

Programda öğrenciler tarafından Mustafa Kemal Atatürk’ü anlatan şiirlerin okunmasının ardından Atatürk’ün ülkemize kazandırmış olduğu yenilikler ve yaptığı çalışmaları anlatan sinevizyon gösterisi gerçekleştirildi.

Program daha sonra öğrencilerin Atatürk’ün sevdiği türküleri seslendirmesiyle devam etti. Program sonunda çeşitli branşlarda dereceye giren öğrencilere protokol tarafından ödülleri takdim edildi.

 

10 kasım10 kasım

 

 

 

 

 

10 kasım10 kasım

 

 

 

 

 

10 kasım10 kasım

 

Kazancı Mah. Atatürk Cad. Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü No 18 - (332)7131040 (332)7131041 (332)7131042

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.