KONYA EREĞLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TEOG Sınavında İlçemizden 5 Türkiye Şampiyonu

TEOG Sınavında İlçemizden 5 Türkiye Şampiyonu

 İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İradet GENÇ, TEOG sınavında birinci olan öğrencilerimiz ile okul idarecilerini makamında ağırladı.

 2015-2016 Eğitim ve Öğretim yılı Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı birinci dönem sonuçları açıklandı. Altı temel dersten yapılan TEOG sınavında Ereğli’den beş öğrenci tüm soruları doğru cevaplandırarak birinci oldular. 

 Feriha ve Ferhat Koyuncuoğlu Ortaokulundan Berkay KALENDER, Sümer Ortaokulundan Rıdvan Can ERDURAN, Emircan AKYÜZ, Toki Ortaokulundan Mert BOZDAĞ ve Özel Ereğli Merve Şahika Ortaokulundan Burak Ege YAKAR tüm soruları doğru cevaplandırarak birinci oldular ve Ereğli adına önemli bir başarıya imza attılar.

 Elde ettiği birincilikten dolayı oldukça mutlu olduklarını dile getiren öğrencilerimiz “Okuldaki arkadaşlarımızla birlikte disiplinli bir çalışma programı uyguladık, öğretmenlerimizin rehberliğinde başarılı olduklarını ifade ettiler.

 TEOG sınavından tüm soruları doğru cevaplandıran öğrencileri tebrik etmek için makamında kabul eden İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İradet GENÇ ; “Böyle bir başarıyı Ereğli’ye kazandırdığınız için öncelikle öğrencilerimizi başarılarından dolayı tebrik ediyorum. Sınavlarda büyük başarı elde etmelerini, öğretmenlerimizin özverili yaklaşımlarına ve öğrencilerimizin azimle, canla başla ve inanarak çalışmalarına borçluyuz ve öğrencilerimizin göstermiş olduğu bu üstün başarıyla, ilçemizi ve bizleri çok mutlu etmiştir dedi.

 İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İradet GENÇ Öğrencilere hediye takdim etti ve birlikte bir hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

EREĞLİ 2015- 2016 TEOG-1 SINAV PUAN ORTALAMASI

 

TÜRKÇE

60,19

MATEMATİK

45,60

FEN VE TEKNOLOJİ

60,22

T.C İNKILAP TARİHİ

60,13

İNGİLİZCE

57,34

DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ

75,33

 20-01-2016

Kazancı Mah. Atatürk Cad. Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü No 18 - (332)7131040 (332)7131041 (332)7131042

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.