KONYA EREĞLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz İradet Genç’in Ortaöğretim Kurumlarına Yerleştirme ve ÖSYS Tercih Mesajı

Müdürümüz İradet Genç’in Ortaöğretim Kurumlarına Yerleştirme ve ÖSYS Tercih Mesajı

 Öğrencilerimizin bir kısmı 8; bir kısmı ise 12 yıl süren eğitim yaşamlarının sonundaki sınavlarını geride bırakarak kendileri için önemli olan başka bir aşamaya geldiler. Geride bırakılan eğitim yaşamı ve girilen sınavların öğrencilerimizin hayatlarına istedikleri şekilde yansımasını, bundan sonraki aşama olan tercih döneminin öğrenci ve velilerimiz için verimli bir şekilde değerlendirilmesini temenni ederim.

 Öğrencilerimizin ilgi, yetenek ve değerleri doğrutulsunda başarılı olabilecekleri alanlarda eğitim almalarını ve eğitim sürecinde elde ettikleri kazanımlar yolu ile hayata hazırlanmalarını, kendilerini mutlu kılacak ve toplumun mutluluğuna katkıda bulunacak bir meslek sahibi olmalarını sağlamak amacı ile Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde LYS/YGS ve TEOG TERCİH DANIŞMANLIĞI KOMİSYONLARI oluşturulmuştur.

 8.sınıflara yapılan son ortak sınavlarda, 47 öğrencimiz tüm sorulara doğru yanıt vererek Türkiye birincisi olmuşlardır. Bu öğrencilerimizin ülkemizin güzide liselerine yerleşme fırsatı bulunmaktadır.

 YGS ve LYS de, bireysel ve genel akademik başarı ortalamalarında Konya’nın en başarılı ilçelerinden biridir. Özellikle Fen lisemizden bu yıl sınava giren öğrencilerimiz başarı geleneğini devam ettirerek, ülkemizin seçkin üniversitelerini kazanma şansı elde etmişlerdir. Diğer liselerimizden de benzer şekilde öğrencilerimiz başarıyı yakalayarak, yüksek puanlar almışlardır.

 Sınavlarda İlçe genelindeki başarı ortalamamız Türkiye geneli başarı ortalamasının üzerinde gerçekleşmiştir.

 8.Sınıf Ortak Sınavları (TEOG) Tercihleri’nin 14-24 Temmuz 2017 tarihleri arasında ve Yükseköğretime Geçiş Sınavları (YGS-LYS) için tercih tarihlerinin 18-26 Temmuz 2017 tarihleri arasında yapılacaktır.

 İlçemizde bulunan okullarda kayıtlı öğrencilerimize ve diğer ilçelerdeki tüm öğrencilerimize üst öğrenim programlarına yerleşmeleri konusunda tercih dönemleri süresince mesai saatleri içerisinde Ereğli Rehberlik ve Araştırma Merkezinde tercih danışmanlığı hizmeti verecektir.

 Tercih Danışmanlığı Komisyonlarında, Ortak Sınavlar (TEOG) için 3 ve Yüksek Öğretime Geçiş tercihleri için 12 görevli personel hizmet ederek, öğrencilerimizin en doğru şekilde tercih yapmalarına yardımcı olunacak.

 Öğrencilerimiz geleceklerini tercih edecekler, doğru tercih, mutlu ve başarılı bir gelecektir. Tüm öğrenci ve velilerimizi doğru tercih için tercih danışmanlığı hizmetinden yararlanmaya davet ediyorum.

 2016-2017 yılı ortak sınavlar (TEOG) tercih danışmanlığı 14-24 temmuz tarihleri arasında ve ÖSYS tercih danışmanlığı 16 temmuz tarihinden itibaren ilçemiz Rehberlik ve Araştırma Merkezinde yapılacaktır.

 Öğrencilerimizin gelecekleri adına karar verme yetkinliklerini gösterdikleri, ailelerimizin bu süreçte çocuklarına destek oldukları, öğretmenlerimizin ise aile ve öğrencilerimize yeni ufuklar açabilmek adına yol gösterdikleri bir tercih dönemi dilerim.

Kazancı Mah. Atatürk Cad. Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü No 18 - (332)7131040 (332)7131041 (332)7131042

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.