KONYA EREĞLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz İradet Genç´in 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü Mesajı

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü Mesajı
Müdürümüz İradet Genç´in 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü Mesajı

18 Mart 1915 Çanakkale Zaferi, kahramanlıkların ve fedakârlıkların zirveye ulaştığı azmin mücadelesi olmuştur. Bir milletin birlik ve beraberlik içinde verdiği şanlı mücadelenin unutulmaz hatırası olmak bakımından insanlık tarihinde eşine az rastlanır bir kahramanlık destanıdır.

Büyük Milletimiz, tarih sahnesinde yerini koruyacağını ve Çanakkale’nin geçilmeyeceğini tüm dünyaya güçlü şekilde ilan etmiştir.

Milleti ve vatanı uğruna şehitlerimiz, ülkemizin bağımsızlığının ve bölünmez bütünlüğünün korunması, huzur ve güven içinde yaşamamız, vatanımızın savunulması için canlarını feda etmişlerdir. Bağımsız olarak yaşadığımız bu vatanı, bağımsızlığımızın, vatan sevgimizin, birlik ve bütünlüğümüzün simgesi olan ve gönlümüzde yaşayan aziz şehitlerimize borçluyuz.

Onların, vatan ve millet için yaptığı fedakârlığın değeri, hiçbir şeyle ölçülemeyecek kadar yüce ve kutsaldır. Bize düşen vazife ise bu kutsal mirası, gelecek nesillere aktarabilmektir.

Mehmet Akif Ersoy’un şiirinde dediği gibi, ‘Ey, bu topraklar için toprağa düşmüş asker. Gökten ecdad inerek öpse o pak alnı değer. Ne büyüksün kanın kurtarıyor Tevhidi. Bedr’in aslanları ancak bu kadar şanlı idi’  demiştir. Çanakkale şehitleri de vatanı ve tevhidi kurtarmıştır.

Bizlere bu büyük zaferi armağan eden ve kutsal vatan topraklarını canları pahasına müdafaa ederek şehitlik mertebesine ve onuruna erişen aziz şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum.

İradet Genç

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Kazancı Mah. Atatürk Cad. Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü No 18 - (332)7131040 (332)7131041 (332)7131042

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.