KONYA EREĞLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz İradet GENǒin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Milli Eğitim Müdürümüz İradet GENǒin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Cumhuriyetin ilanı Türk Milletinin şanlı tarihindeki en önemli dönüm noktalarından biridir. Her 29 Ekim bağımsız ve onurlu bir şekilde yaşama irademizin ve milletçe geleceğe güvenle bakabilmemizin bayramıdır.

Kurtuluş Savaşı’nda, Çanakkale Savaşı’nda ve daha nice savaşlarda bağımsızlık mücadelesini imkânsızlıklarla zafere taşımış Türk milleti, gösterdiği milli iradeyle Cumhuriyet’in unutulmaz tarihini yazmıştır.

Bugün hepimize düşen ortak görev; Milli ve manevi bilinçle, Cumhuriyet´e sahip çıkmak, Çanakkale´yi, Kurtuluş Savaşı´nı kazanan ruhu korumak ve bu bilinci gelecek kuşaklara aktarmaktır.

Cumhuriyetimize sahip çıkmak, ülkemizin ve milletimizin geleceği için çalışmak, mücadele etmek, gerektiğinde fedakârlıkta bulunmak, hepimizin müşterek vazifesidir.

Mukaddes vatanımızın birliği ve milletimizin bağımsızlığı uğruna verilen mücadelenin sonunda kurulan Cumhuriyetimizin bu anlamlı günün yıldönümünde, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere,  dökülen kanlarıyla bu toprakları bizlere vatan yapan, vatanımızın bölünmez bütünlüğü için can veren tüm aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, saygılarımı sunuyorum.

Kazancı Mah. Atatürk Cad. Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü No 18 - (332)7131040 (332)7131041 (332)7131042

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.