KONYA EREĞLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürümüz İradet GENǒin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Millî Eğitim Müdürümüz İradet GENǒin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

 97. yıldönümünü idrak ettiğimiz ve Cumhuriyetimizin ebedi geleceğinin ilk adımı olan 19 Mayıs; Türk Milletinin yeniden doğuşu ve başlangıcı olan bir gündür. Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramının 97.yılı tüm milletimize kutlu olsun.

 19 Mayıs 1919 Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün önderliğinde milli mücadelenin başladığı, bir milletin uyanışının ve millet iradesine dayanan tam bağımsız bir devletin kurulmasının sembolü ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün ve kahraman silah arkadaşları tarafından verilen milli mücadele sonucunda, büyük fedakârlıklarla kurulan Türkiye Cumhuriyetini, geleceğimizin teminatı olan gençlerimize emanet etmiştir. Bu değerli emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar korumak, gelecek nesillere aktarmak gençlerimizin başlıca görevidir.

 Ülkemizin ilerleyebilmesinin en büyük güvencesi olan gençlerimiz, Cumhuriyet´imizi, geleceğe taşımak için özveriyle çalışacağınıza yürekten inanıyorum.

 Geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz, Cumhuriyetimizin 100’üncü yıldaki hedeflerine ulaşması yolunda istikrarlı bir şekilde yürüyen Türkiye Cumhuriyeti’nin bu hedefe ulaşmasında en büyük gücü olmaya devam edeceklerdir.

  Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk´ü ve silah arkadaşlarını, vatan uğruna can veren aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, tüm gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk´ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramını içtenlikle kutluyor sevgilerimi sunuyorum.

Kazancı Mah. Atatürk Cad. Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü No 18 - (332)7131040 (332)7131041 (332)7131042

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.