KONYA EREĞLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kırlangıç Mabedi’nin Yazarı Gülcan Çelik’ten Müdürümüz İradet Genç’i Ziyaret Etti

Kırlangıç Mabedi’nin Yazarı  Gülcan Çelik’ten Müdürümüz İradet Genç’i Ziyaret Etti

Ereğli İpek Yolu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmeni Gülcan ÇELİK, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İradet GENÇ’e nezaket ziyaretinde bulundu. Güzel bir ortamda gerçekleşen ziyarette yazar Gülcan ÇELİK, Kırlangıç Mabedi romanı hakkında Müdürümüz İradet GENÇ’e bilgi verdi.

Dünya Edebiyat tarihinde ilk defa düet şeklinde iki yazar tarafından kaleme alınan ve Ereğlili Öğretmen Gülcan Çelik tarafından yazılan “Kırlangıç Mabedi” isimli roman raflarda yerini aldı. Ereğli İpek Yolu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmeni Gülcan Çelik ve Beyşehir Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmeni Ali Saçıkara tarafından karşılıklı düet şeklinde yazılan Kırlangıç Mabedi, okuyucusunu tarih sayfalarında dolaştırırken modern çağın izlerini de yaşatıyor. Mart 2016’da yayımlanan ve satışa sunulan Kırlangıç Mabedi, Ereğlili Öğretmen Gülcan Çelik ve Ali Saçıkara’nın üç yılık bir çalışmasının ürünü olarak okuyucusu ile buluştu. Kırlangıç Mabedi’nden İpuçları Hıristiyan bir delikanlıyla Müslüman bir kızın aşk hikâyelerinin anlatıldığı romanda olayların hızından çok kahramanların iç dünyalarına eğilmiş yazarlar. Marios’un yaşadığı bunalımlar, Ferâye’nin ruh dinginliği romanın temel çatışma unsuru. İki din iki medeniyet Aktemür ve Romulus gibi yaşlı iki kahraman kullanılmış romanda. Aktemür, Romanya Müslümanları içerisinde birikimi ve çevresinde oluşturduğu inanç çemberiyle bilge bir kişiliği temsil ediyor.

Kırlangıç Mabedi romanını, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İradet GENÇ’e hediye etti.

Ziyaretten Oldukça memnun olan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İradet GENÇ’e, Yazarımızla bir süre çay içerek sohbet etti.

07-04-2016

Kazancı Mah. Atatürk Cad. Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü No 18 - (332)7131040 (332)7131041 (332)7131042

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.