KONYA EREĞLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İradet GENǒin TEOG Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İradet GENǒin TEOG Mesajı

Ereğli’de toplam 33 okulda 2472 sekizinci sınıf öğrencisinin sınava gireceği ve 527 personelin görev alacağı, öğrencilerin rahat ve huzurlu bir ortamda sınava girebilmeleri amacıyla gürültüye neden olacak konular başta olmak üzere kamu kurum ve kuruluşlarınca gerekli tedbirlerin alındığını belirtmek isterim.

8’inci sınıflar için II. dönem Ortak Sınavları; 27 Nisan 2016 Çarşamba ve 28 Nisan 2016 Perşembe günleri yapılacaktır. Her sınav günü, üç ders yazılısı olmak üzere toplam iki oturum hâlinde ayrı ayrı saatlerde olacak şekilde yapılacaktır. 

Her ders yazılısı için 20 (yirmi) soru sorulacak ve 40 (kırk) dakika süre verilecek olup ders yazılıları arası dinlenme süresi 30 (otuz) dakika olacaktır. Ancak, özel eğitime ihtiyacı olan öğrencilerin alacakları sınav hizmetinden dolayı her bir dersin sınav süresi 55 (elli beş) dakika, ders yazılıları arası dinlenme süresi ise 15 (on beş) dakika olacaktır.

Ortak Sınavların gerçekleştirileceği her bir dersin sınavı yurtiçi ve yurtdışı sınav merkezlerinde, Türkiye saati ile saat 09.00, 10.10 ve 11.20´de aynı anda başlayacak ve tamamlanacaktır.

Ortak Sınavlar birinci oturumda sırasıyla Türkçe, Matematik, Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi ders yazılıları, ikinci oturumda ise Fen ve Teknoloji, T.C. İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük ile Yabancı Dil ders yazılıları gerçekleştirilecektir. 

Sınava girecek 8.sınıf öğrencilerimize başarılar diliyor, sınav sonuçlarının ilçemiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını dilerken, sınavlarda görev alacak yönetici ve öğretmenlerimize de kolaylıklar ve başarılar diliyorum.

Kazancı Mah. Atatürk Cad. Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü No 18 - (332)7131040 (332)7131041 (332)7131042

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.