KONYA EREĞLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İradet GENǒin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İradet GENǒin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

 Bugün hepimize düşen ortak görev; Milli ve manevi bilinçle, Cumhuriyet´e sahip çıkmak, Çanakkale´yi, Kurtuluş Savaşı´nı kazanan ruhu korumak ve bu bilinci gelecek kuşaklara aktarmaktır.

 Cumhuriyet bayrağımızın altında vatansever duygularla milletimize karşı sorumluluk duymaktır. Cumhuriyet İstiklal Marşı’dır, bayrağımızın dalgalandığı toprak parçasıdır, vatanperver gazilerimizdir, canını milletine ve vatanına armağan eden şehitlerimizdir. Cumhuriyet yarınlarımızı emanet ettiğimiz nesillerin bizi gururlandıran başarısıdır, bir şehit anasının gözyaşıdır. Cumhuriyet’i vatanımız ve milletimiz için fedakârca çalışarak yüceltebiliriz.

 Kurtuluş Savaşı’nda, Çanakkale Savaşı’nda, 15 Temmuzda olduğu gibi ve daha nice savaşlarda bağımsızlık mücadelesini imkânsızlıklarla zafere taşımış Türk milleti, gösterdiği milli iradeyle Cumhuriyet’in unutulmaz tarihini yazmıştır.

 Çok yakın bir tarihte 15 Temmuz´da yine kurtuluş savaşında olduğu gibi yine fedakâr milletimiz ülkemizi adeta bir kalkan gibi korumuş, ülkemize yönelen tehditler karşısında nasıl dimdik bir duruş sergilediğimizi bir kez daha gözler önüne sermiştir. Tarih ne olursa Türk milletimi hiçbir zaman bağımsızlığından ödün vermeyerek milli iradesine sahip çıkmıştır.

  Bu vesileyle, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve O´nun kahraman silah arkadaşları ile vatanımıza ve Cumhuriyetimize sahip çıkmak uğruna canını feda eden aziz şehitlerimiz ile kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, tüm halkımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.

 

Kazancı Mah. Atatürk Cad. Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü No 18 - (332)7131040 (332)7131041 (332)7131042

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.