KONYA EREĞLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İradet GENǒin 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İradet GENǒin 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

 Çok Değerli Meslektaşlarım,

 Farkında olsun olmasın, her ferdin şahsi tarihinde öğretmenin izleri bulunur.

Büyük özveriyle çalışan ve her türlü övgüyü hak eden meslektaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Geleceğimizi kurmak ve ülkemizin 2023 ve 2071 hedeflerine ulaşabilmesi için yapacakları çalışmalarda başarılar diliyorum.

Ülkemizin hedeflerine ulaşabilmesi için milli, manevi değerleri yüksek nitelikli insan gücünün yetiştirilmesi önem arz etmektedir. Türk milli eğitiminde bu hususların ne kadar önemli olduğunu, 15 Temmuz Cuma günü Türkiye Cumhuriyeti Devletine yapılan darbe girişiminde gördük ve geleceği kurmak ve neslin yetişmesinden sorumlu olanların, bu görevi hangi unvanla yaparlarsa yapsınlar, üzerlerine aldıkları sorumluluğun büyüklüğünü ve önemini bir an bile hatırlarından çıkarmamaları gerektiğini özellikle vurgulamak istiyorum.

İnsanlık tarihinin en eski ve hayati mesleklerinden biridir öğretmenlik. Baş döndürücü gelişmelerin olduğu, bütün yolların yürünecek hale geldiği ve yol göstericilerin aynı hızla gençlerimizi el geçirdiği bu çağda artık olmazların, yokların, imkânsızlıkların içerisinde dahi öğrenmeyi öğretmenin heyecanı her daim içinde canlı tutan kılavuzlara yani sizlere olan ihtiyacımızın her geçen gün arttığı inkar edilemez bir gerçektir.

Taşıdığı emanetin ağırlığını ve kıymetini bilen eğitimciler gençliğimizin gerçek kurtarıcıları olacak erdemli bir nesil onların emekleri üzerinde hayat bulacak ve geleceği inşa edecektir. Unutmayalım ki dolu başakların yetişmesine engel, zararlı otlar değil, çiftçinin ihmaldir. Bunun için muhatabı insan olan öğretmenlerin yapacağı bir hatanın telafisi yoktur, ve bu hatanın bedeli ancak bir neslin kaybıyla ödenecektir.

Dün, bugün anıları; yarın, bugünün hayalleri ise eğer, bugün tüm inancımızı, ışığımızı, bilgimizi, hayallerimizi vermeliyiz gençlerimize. Bugün, umutla bakmalı yarına, bugün daha bir sıkı sarılmalıyız hedeflerimize. Bugün öğretmeliyiz yürünecek en sağlam yolun ilim-irfan yolu olduğunu öğrencilerimize.

Bu duygularla emekli olan öğretmenlerimize sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir hayat sürmelerini diliyorum. Ebediyete göç eden ve şehit düşen öğretmenlerimizi rahmetle anıyorum. Göreve yeni başlayan öğretmenlerimize üstün başarılar diliyor; tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü´nü kutluyorum.

Kazancı Mah. Atatürk Cad. Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü No 18 - (332)7131040 (332)7131041 (332)7131042

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.