KONYA EREĞLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İradet GENÇ´in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İradet GENÇ´in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

 Türk Milletinin varlığının, bağımsızlığının ve geleceğinin sembolü olan, demokrasimizin kalbi Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 96. yılını kutluyoruz.

 Türk Milletini bağımsızlığa götürecek yolun ilk adımını oluşturan, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı 23 Nisan günü, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK tarafından dünyada örneği olmayan anlamlı bir gün olarak geleceğimizin teminatı sevgili çocuklarımıza bayram olarak armağan edilmiştir.

 Topraklarımızın işgal altında olduğu, bağımsızlığımızın tehlikeye girdiği zor bir dönemde büyük milletimizin diriliş ruhu, vatan ve millet sevgisi, bayrak sevdası, zafere ve başarıya inanmış, bağımsızlık tutkusuyla gönülleri tutuşmuş bir millet; birlik ve beraberlik içinde büyük güçlüklerin üstesinden nasıl gelineceğini tüm dünyaya göstermiştir ve 96. yılını kutladığımız bugünün milletçe duyduğumuz gurur ve mutluluk çok büyüktür.

 Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı; ilk milli bayramımız olmasının yanında, Bu millî bayramımız 1979 yılından itibaren bütün dünya çocukları ile paylaşılmaktadır ve bizleri onurlandırmaktadır. Dünyada çocuklara armağan edilmiş ilk ve tek bayram olan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sayesinde, dünya çocukları vesilesiyle bütün dünyaya barış ve kardeşlik gibi yüce değerler yayılmakta ve farklı dünya kültürlerini ortak paydada buluşmaktadırlar.

          Sevgili çocuklar; Sizler geleceğimizin teminatısınız ve sizinle ülkemiz ve milletimiz gelişecek, medeniyet yarışının tüm hızıyla devam ettiği günümüz dünyasında bizi şanslı kılan sizlersiniz, bilgiye önem veren ve bilgi üreten, yenilikçi, bilimi ve teknolojiyi yararlı bir şekilde kullanan, milli ve manevi değerlerine bağlı, insan haklarına saygılı, evrensel değerleri benimsemiş, kendine güvenen bireyler olarak yetiştiğiniz müddetçe, yalnızca kendi ülkemizin değil,  bütün dünyanın zenginliği olacaksınız.

 Unutmayınız ki; ülkemiz ve insanlık adına büyük bir kazanım olacağınızı aklınızdan çıkarmayın. Bu donanım; sizi, ailenizi, milletimizi, ülkemizi ve insanlığı yüceltecektir. Yeter ki birikimli olmak için çalışın; başarmak için samimi ve gayretli olun.

 Ülkemizin bağımsızlığını, kalkınmasını ve modernleşmesini, sağlayan Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Silah arkadaşlarını, bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyorum.

 Bugüne anlam katan geleceğimizin güvencesi çocuklarımızın ve tüm milletimizin Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten duygularımla kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

Kazancı Mah. Atatürk Cad. Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü No 18 - (332)7131040 (332)7131041 (332)7131042

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.