KONYA EREĞLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Fatih Projesi Kapsamında Ereğli Fen Lisesinde Tablet Dağıtıldı

Fatih Projesi Kapsamında Ereğli Fen Lisesinde Tablet Dağıtıldı

Milli Eğitim Bakanlığı´nın FATİH (Eğitimde Fırsatları Artırma Teknolojiyi İyileştirme Hareketi) projesi kapsamında ilçemizde geçtiğimiz yıllarda başlatılan tablet dağıtımı sürüyor.

Kaymakamımız Sayın Ömer Lütfi YARAN, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İradet GENÇ ile birlikte Ereğli Fen Lisesinde düzenlenen tablet bilgisayar dağıtım törenine katıldı.

Sayın Kaymakamımız, törende yaptığı konuşmada çocukların geleceğin teminatı olduğunu belirterek, Çocuklarımızın donanımlı yetişmesi fevkalade önemlidir. Değerli velilerimizin sevgili öğretmen ve okul yöneticilerimizin katkısı, öğrencilerimizin gayreti ve çalışkanlığı ile ülkemizin ve milletimizin adını dünyanın her tarafına duyuracağına inanıyorum” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İradet GENÇ;  Eğitim ve öğretimde yapılan köklü değişimlerin okullarımızı daha modern hale getirdiğini “Fatih Projesi Sayın Cumhurbaşkanımızın Başbakanlığı döneminde verdiği talimatıyla başlatılan, gençlerimize ve çocuklarımıza verilen değerini gösteren bir projedir. Ereğli’mizde öğrencilerimize dağıttığımız tablet bilgisayarların dağıtımının devam ettiğini, böyle büyük bir projenin gerçekleşmesi devletimizin güçlenmesi ile mümkün oluyor. Devletimiz güçlendikçe çocuklarımıza, öğretmenlerimize okullarda 21.Yüzyılın gerektirdiği imkânları sunabiliyor. Hepimiz bu konuda ne kadar gayret edersek, sunulan imkânları iyi kullanırsak, yapılan bu çalışmaların toplum olarak önemini anlayıp ve bu doğrultuda çalıştığımızda, geleceğin bilim adamlarının büyük bir kısmının Türkiye’den çıkacağını ifade ederek, projenin teknolojik açıdan daha güçlü bir Türkiye’ye katkı sağlayacağına inandığını söyledi.

Konuşmaların ardından Sayın Kaymakamımız ve Müdürümüz öğrencilere tablet dağıttı. 


23-11-201523-11-201523-11-201523-11-2015

Kazancı Mah. Atatürk Cad. Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü No 18 - (332)7131040 (332)7131041 (332)7131042

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.