KONYA EREĞLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ereğli’de Okuma Yazma Seferberliği Başlatıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Eşi Emine Erdoğan tarafından ulusal düzeyde düzenlenen okuma-yazma seferberliği Ereğli’de de başlatıldı.
Ereğli’de Okuma Yazma Seferberliği Başlatıldı

Bu amaç ve kapsamla Ereğli Kaymakamı Ömer Lütfi Yaran Başkanlığında ve İlçe Milli Eğitim Müdürü İradet Genç’in katılımıyla İlçe Milli Eğitim toplantı salonunda yapılan toplantı yapıldı.

Yürütülecek olan kampanyanın usul ve esasları hakkında yapılan bilgilendirme toplantısına Ereğli Kaymakamı Ömer Lütfi Yaran, İlçe Milli Eğitim Müdürü İradet Genç, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Oğuz Yılmaz, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Bilal Yalçın, ilköğretim okulu müdürleri ile mahalle muhtarları katıldılar.

Programda konuşan Ereğli Kaymakamı Ömer Lütfi Yaran; “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve kıymetli eşleri Sayın Emine Erdoğan’ın himayelerinde Türkiye genelinde başlatılan okuma yazma seferberliğini Ereğli’de de başlatacağız. Mevcut verilere göre Ereğli’de yaklaşık 400 civarında okuma yazma bilmeyen vatandaşımızın olduğunu biliyoruz. Biz bu aşamadan sonra mahallelerimizde ve çevremizde okuma yazma bilmeyen vatandaşlarımızı tespit ederek kampanyamıza dahil etmeyi planlıyoruz” dedi.

“150 Bin nüfuslu Ereğli’de 400 civarında okuma yazma bilmeyen vatandaşımızın olması aslında Ereğli için iyi bir başarıdır” şeklinde konuşan Kaymakam Yaran; “Ancak biz yine mahallelerimizde tespit çalışmasıyla başlayarak söz konusu vatandaşlarımızı eğitim programına dahil edeceğiz” dedi.

Program hakkında bilgi veren Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü İradet Genç ise; “Sayın Kaymakamımızın söylediği gibi Sayın Cumhurbaşkanımız ve eşlerinin himayelerinde tüm Türkiye’de okuma yazma seferberliği ilan edildi. Okuma yazma bilmeyen az sayıdaki vatandaşımıza da ulaşarak başlatılan bu seferberliği tamamlamak istiyoruz” dedi.

 

İradet Genç; “Ereğli’de okuma yazma bilmeyen hiç kimsenin kalmaması için mücadele vereceğiz. Bu anlamda okuma yazma bilmeyen 1 kişi de olsa ona ulaşarak programa dahil edeceğiz. Hızlı bir şekilde oluşan listelere göre vatandaşlarımıza yönelik bir eğitim programı hazırlayacağız. Vatandaşımız neredeyse biz onların mevcut durumlarına göre bir planlama yapacağız, gerekirse evlerine giderek eğitimlerimizi tamamlayacağız” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Ereğli Halk Eğitim Merkezi Müdürü Bilal Yalçın, programın teknik açıdan nasıl yürütüleceğini anlattı.

23-02-201823-02-201823-02-201823-02-201823-02-201823-02-201823-02-201823-02-2018

Kazancı Mah. Atatürk Cad. Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü No 18 - (332)7131040 (332)7131041 (332)7131042

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.