KONYA EREĞLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ekip42 Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı

Ekip42 Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı

       İlçemizdeki tüm okullarda uygulanacak Eğitimde Kaliteyi İyileştirme (EKİP 42) Projesinin tanıtım ve istişare toplantısı 20 Kasım 2015 Cuma günü MAS Halk Eğitimi Merkezi ve ASO müdürlüğü sosyal faaliyetler salonunda yapıldı.

        İlçemizdeki her eğitim seviyesindeki okul müdürü ve Okul EKİP42 kurul üyesi bir öğretmenin katılımı ile yapılan toplantıda projenin uygulaması ile ilgili İlçe EKİP42 yürütme kurulu adına Şube Müdürü Fuat GÜNDOĞDU tarafından bilgilendirmeler yapıldı. "Eğitimde Kaliteyi İyileştirme Projesi (EKİP42)" İlçemizdeki öğrenci, öğretmen, yönetici ve velilerin kitap okuma oranını artırmak ve bu yolla okullarımızın akademik başarı düzeyini yükseltmek amacı ile "Eğitimde Kaliteyi İyileştirme Projesi (EKİP42)" 2015-2016 eğitim öğretim yılında ilçemizdeki her eğitim kademesindeki okullarda uygulanacağını ve projenin titizlikle uygulanması gerektiğini ifade eden Fuat GÜNDOĞDU proje uygulamaları ile ilgili; projenin amaçları, kapsamı, işleyişi, eylem ve zaman planlaması ve kitapseverler kulübü için örnek egzersiz planına İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ereğli ilçe milli eğitim müdürlüğü’ nün  http://konyaarge.meb.gov.tr/www/arastirma-izinleri/dosya/11 ve http://eregli42.meb.gov.tr/www/ekip42/dosya/101internet adreslerinden ulaşılabileceğini ifade etti.  Proje ile ilgili yapılan çalışmaların okulların internet sayfalarında, okul binalarının uygun yerlerinde duyurulması, Yapılan çalışmalarla ilgili dokümanların birer örneğinin ilçe milli eğitim müdürlüğüne gönderilmesi ayrıca proje ile ilgili farklı uygulamaların il yürütme kuruluna iletilmek üzere ilçe milli eğitim müdürlüğüne gönderilmesi gerektiğini,  EKİP 42 Projesi çalışmaları ile ilgili raporların ocak ayının ilk haftası ve mayıs ayının ikinci haftasında ilçe komisyonuna gönderilmesi gerektiğini söyledi. proje kapsamında okulların üzerine düşen görevler ve ‘www.ekip42.com’ web adresinin genel tanıtımı konularında sunumlar gerçekleştirildi. Toplantı sonunda ilçemizde daha önce kitap okuma projesi yapan Kazım Karabekir Ortaokulu Türkçe öğretmeni Erol AKDAĞ ve Mehmet Akif Ersoy İlkokulu Müdürü Mustafa ŞENEL bilgilendirmelerde bulundu.

       İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 2015-2016 öğretim yılında okullarımızda uygulanacak olan bu projenin tüm öğrenci, öğrenmen ve velilerimiz için verimli geçmesini ve yararlı olmasını diliyoruz.


23-11-201523-11-2015

 

Kazancı Mah. Atatürk Cad. Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü No 18 - (332)7131040 (332)7131041 (332)7131042

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.