KONYA EREĞLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi

Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi

 

 

 

Çocuklarımızda; yerleşik bir demokrasi kültürü ve bilincinin oluşturulması, hoşgörü, çoğulculuk ve farklılıklara rağmen insanların huzur ve barış içerisinde bir arada yaşayabileceği; düşünme, sorgulama, analiz ve sentez yapabilme, kendi kültürünü ve insanlığın ortak birikimini benimseme, seçme, seçilme, oy kullanma vb. çağdaş değer, tutum ve becerileri geliştirmek amacıyla, “Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi” Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı ile Bakanlığımız arasında imzalan bir protokolle uygulamaya konulmuştur.

 

       “Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi” kapsamında  2018-2019 eğitim öğretim yılında İlçemiz genelindeki tüm okullarımızda Okul Öğrenci Meclis Başkanları seçimi yapılmıştır.

           Okul Öğrenci Meclis Başkanlarının katılımıyla yapılacak olan İlçe Öğrenci Meclis Başkanlığı seçimi 13 Kasım 2018 Salı günü saat 09.00’da  Toki Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde salonunda yapılacaktır.

 

     

                                                                                                                                                                      İradet GENÇ

                                                                                                                                                              İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

 

Kazancı Mah. Atatürk Cad. Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü No 18 - (332)7131040 (332)7131041 (332)7131042

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.