KONYA EREĞLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Danışman Öğretmenler Aday Öğretmenleri Bekliyor

Danışman Öğretmenler Aday Öğretmenleri Bekliyor

Milli Eğitim Bakanlığı bu yıl eğitim adına önemli bir uygulamayı hayata geçirdi. Öğretmen niteliğini artırmayı amaçlayan bu proje kapsamında yeni atanan 30 bin öğretmen bir danışman öğretmen öncülüğünde, 6 ay yetiştirme ve oryantasyon programına alınacak.

Aday Öğretmen Yetiştirme Süreci Danışman Öğretmen Eğitimi Semineri’nin açılış programı düzenlendi.

Ereğli Lisesi Konferans salonunda düzenlenen törene İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İradet GENÇ, Şube Müdürümüz Saffet ÇAĞLAR, Okul Müdürü Ahmet DÖNMEZ ve danışman öğretmenler katıldı.

Düzenlenen seminerin açılış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İradet GENÇ düzenlenen eğitim seminerinin içeriği ve işleyişi hakkında bilgi verdi. 

 Yeni atanan öğretmenlerimiz bu eğitim sürecinde siz danışman öğretmenlerimizin öncülüğünde mesleklerine hazırlanacaklar, sizlerin bilgi, tecrübeleri ve deneyimlerinizden yararlanacaklar. Sizlerin danışmanlığında kendilerini bu kutsal mesleğe hazırlayacaklar. "İnsan, insan gölgesinde yetişir" çünkü öğretmenlik sadece bilgiyle yapılan bir iş değil, öğretmenlik aynı zamanda bir sanat ve bu sanat da ustaların yanında öğrenilir diyerek görüşlerini dile getirerek, öğretmenlere başarılar diledi. 

             Konuşmaların ardından eğitimci danışman  öğretmenlere seminer verildi.

Kazancı Mah. Atatürk Cad. Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü No 18 - (332)7131040 (332)7131041 (332)7131042

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.