KONYA EREĞLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BİR OKUL MÜDÜRÜ KADAR OKULDUR

BİR OKUL MÜDÜRÜ KADAR OKULDUR

 

 

     Kaymakamımız Sayın Ömer Lütfi YARAN, Ereğli Fen Lisesi toplantı salonunda gerçekleşen, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün okul müdürleri ile yaptığı değerlendirme toplantısına katıldı.

     Toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İradet GENÇ, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlerinin yansıra Okul Müdürleri katıldı.

     Kaymakamımız Sayın Ömer Lütfi YARAN toplantıda yaptığı konuşmasında; Bugün, dünya olduğu gibi, ülkemiz de çok kritik bir süreçte, bir yandan bütün insanlığa faydalı bir nesil ortaya çıkarmak mümkünken, diğer taraftan boş bir nesile savrulmamız da mümkün. Bunun için akademik başarı, değerler eğitimi ve okuma konusu çok önemli. İnsanların kitap okuyarak, bilgiyi analiz ederek kendini geliştirmesi gerekirken, Bu sebeple okuma alışkanlığı çok önemlidir. İnsanın kitap okuması, analiz etmesi, sentezlemesi, yeni fikirler ortaya çıkarması için okuma alışkanlığı kazanması çok önemlidir. Okul Müdürlerimize yapacakları çalışmalarında başarılar diledi.

     İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İradet GENÇ, biz birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuz sürece, çalıştığımız sürece çözemeyeceğimiz bir problem yok şeklinde konuştu.

     İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İradet GENÇ , “Amacımız milletimizin bize emanet ettiği çocukları iyi bir insan, iyi bir vatandaş olarak yetiştirmektir dedi. Okullarımızda niteliğin artırılmasında en önemli görev okul müdürlerine düşmektedir. Bizim bütün meselemiz bütün gayemiz eğitimin kalitesinin artırılmasıdır. Kendimizi iyi yetiştirmemiz lazım, bilgi, eğitim- öğretim teknikleri her gün değişiyor.

    İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İradet GENÇ, toplam kalitenin mantığını anlamalı ve bunun okul müdürü ve öğretmenlerine kadar işlemesi gerektiğini söyleyerek okuldaki tüm çalışanların bu mantığı benimsemediği sürece kalite mantığı kâğıt üzerinde kalır ve Okulların kalitesinin okul yöneticilerinin kalitesi ile özdeşleştirildiği günümüzde, okul yöneticilerinin yöneticilik kalitesini yükseltmesi ile, okullarındaki eğitimin başarısını da artıracaktır. Hızlı değişimi yönetmek, yeni yönetim metotlarını sağlıklı bir şekilde uygulayabilmek, vizyon oluşturabilen ve büyük düşünebilen yöneticiler sayesinde başarılabilir ifadelerine yer verdi.

     Toplantı karşılıklı görüş ve öneriler ile son buldu.

18-12-201518-12-201518-12-201518-12-201518-12-201518-12-2015

 

Kazancı Mah. Atatürk Cad. Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü No 18 - (332)7131040 (332)7131041 (332)7131042

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.