KONYA EREĞLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aday Öğretmenlerimiz Milli Eğitim Müdürümüz İradet GENǒi Ziyaret Ettiler.

Aday Öğretmenlerimiz Milli Eğitim Müdürümüz İradet GENǒi  Ziyaret Ettiler.

 Şubat 2016 ataması ile ilçemizde staja başlayan aday öğretmenlerimiz, Aday Öğretmen Yetiştirme Programı kapsamında Milli Eğitim Müdürümüz İradet GENÇ’i ziyaret ettiler.

 İlk atanmalarından bu yana Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün ve görevli oldukları okullarının kendilerini çok iyi karşıladıklarını ve hiç bir soruya gerek kalmadan her tür türlü ihtiyaçlarına karşılık bulduklarını anlatan öğretmenlerimiz, bu vesile ile Milli Eğitim Müdürümüz İradet GENÇ’i ve kendisinin şahsında tüm çalışanlarına teşekkür etmek istediklerini belirttiler.

 Milli Eğitim Müdürüz İradet GENÇ ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek, kendilerine teşekkür etti. Bir ülkenin kalkınmasında gelişmesinde öğretmenlerin olmazsa olmazlarından olduğunu, öncelikle mesleklerini sevip heyecan duymalarını gerektiğini söyledi. Öğretmenlik çok zor bir görevdir. Öğrencilerinize eğitim ve öğretimde kazandıracağınız davranış ve verebileceğiniz bilgiler için önce onu iyi tanımanız gerekmektedir ve her öğrencinin farklı beceri ve yetenekleri vardır, onları daha iyi tanıyıp başarılarında etkili olacak verilere ulaşacaksınız. Her çocuğun  farklı yeteneklerine ulaştığınızda kendinize güveniniz artacak daha verimli olacaksınız dedi. Stajyerliğiniz döneminde edineceğiniz tecrübelerle sadece neler yapacağınızı değil neler yapmamanız gerektiğini de öğreneceksiniz. Öğretmenlik mesleğinde heyecanınızı asla kaybetmeyin ve sizlerde kurumsal bir kültür oluşmasını sağlayarak, yabancılık çekmeden işlerinizi yürütmenizi sağlama hedefine ulaşmış olacağız." dedi.

 Aday Öğretmenlerimiz Şube Müdürümüz Saffet ÇAĞLAR’dan ve Bürolarımızın Şeflerinden; Birimlerimizin işleyişi hakkında ve birçok konuda bilgi aldı.

 Ziyaret sıcak ve samimi bir sohbet havasında gerçekleşti.

 

01-04-201601-04-2016

Kazancı Mah. Atatürk Cad. Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü No 18 - (332)7131040 (332)7131041 (332)7131042

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.