KONYA EREĞLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aday Öğretmenlerimiz Fen Lisesinde

Aday Öğretmenlerimiz Fen Lisesinde

Aday Öğretmen Yetiştirme Programı kapsamında Ereğli Fen Lisesindeki etkinliğe İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İradet GENÇ, Fen Lisesi Müdürü Gülten ERKOÇ ve Aday öğretmenler katıldı.

Gönüllük ve Girişimcilik çalışmaları kapsamında okul dışı faaliyetlerden olan etkinlikte aday öğretmenler fen lisesi öğrencileri buluştu.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İradet GENÇ; Burada aday öğretmenlerimizle okul dışı faaliyetlerden birini gerçekleştirmiş olduk. Amacımız öğretmenlerimizin sosyal proje ve gönüllülük esaslı faaliyetlerdeki duyarlılıklarını arttırmaktır dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İradet GENÇ yaptığı konuşmada; 2023 vizyonu doğrultusunda, özellikle 21. yüzyıl becerileri arasında yer alan girişimcilik, sadece 21. yüzyıl becerileri sadece öğrencilere yönelik bir olgu değil, aynı zamanda öğretmen ve idarecilerin becerilerini de kapsayan bir paradigmadır. 21. Yüzyıl becerileri paradigması bireyselleşme ile standartlaşmanın aksine her ferdin kendi kapasitesinin gerçekleştirilmesi amaçlamaktadır ve bu doğrultuda öğretmenin bu süreçteki rolüyse son derece önemli iyi öğretmen, öğrencileri iyi test/sınav sonucu elde eden değil, onlarla empati kurarak kendilerini tanımalarına teşvik eden kişilerdir. Rekabetçi bir toplum ve rekabetçi bir yapıya sahip olmanın da yegâne yolu, girişimci bir ekonomiye sahip olmaktan geçer. O yüzden Türkiye´de girişimci bireyleri yetiştirecek, yenilik yapmaya cesaret edecek, güveni yüksek bir nesle ihtiyacımız var ve öğretmenlerimize bu anlam da önemli görevler düşmektedir, ülkemizin hedeflerine ulaşabilmesi kendilerini sürekli geliştirmesi gerekmektedir dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İradet GENÇ; aday öğretmenlerimize meslek yaşamlarında başarılar diledi.

Etkinlik günün anısına fotoğraf çekilmesi ile son buldu.

25-04-201625-04-201625-04-201625-04-201625-04-2016

Kazancı Mah. Atatürk Cad. Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü No 18 - (332)7131040 (332)7131041 (332)7131042

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.