KONYA EREĞLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

 

       Türk Milleti, 29 Ekim 1923´te tüm dünyaya iradesine pranga vurdurmayacağını, kendi kaderi üzerinde hiç kimsenin müdahil olamayacağını kanıyla ve canıyla ilan etmiştir.

        Osmanlı´nın mirasını talan için Anadolu´ya koşanlar, milletin cesareti, kararlılığı ve mücadelesi karşısında büyük bir hezimet yaşamışlardır. "İstiklal Harbimizi" zafere taşıyan, Cumhuriyetimize hayat veren ruh, 95 yıl önce oduğu gibi bugünde dimdik ayaktadır. Türkiye Cumhuriyeti ilelebet var olacaktır ve de bunun önüne geçmeye hiçbir düşmanın gücü yetmeyecektir. Yeni saldırı ve komplolar milli şuurun duvarlarını Allah´ın izniyle aşamayacaktır. Bir milletin küllerinden yeniden doğuşunun işareti olan Cumhuriyetimiz, baki kalacaktır.

        Bin yıldır aziz vatan topraklarının müdafaası için toprağa düşen kahraman şehitlerimize Allah´tan rahmet diliyorum ve başta Kurtuluş Savaşımızın muzaffer komutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm gazileirmizi de minnetle yad ediyorum. Ülkemizin onuru ve gururu olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.

 

                                                                                                                                      İradet GENÇ

                                                                                                                                İlçe Milli Eğitim Müdürü

Kazancı Mah. Atatürk Cad. Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü No 18 - (332)7131040 (332)7131041 (332)7131042

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.