KONYA EREĞLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı

 

 

 

      24 Kasım Öğretmenleri Günü Münasebetiyle Saat 09:30 da İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İradet GENÇ’İN Atatürk Anıtına çelenk koymasıyla başlayan tören; saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından, Mimar Ahmet Köşker Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen 24 Kasım Öğretmenler Günü programı ile devam etti.

     Programa Kaymakamımız Sayın Ömer Lütfi Yaran, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İradet Genç, Garnizon Komutanı Binbaşı Adem Tol, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akif Aktaş, Belediye Başkanı Özkan Özgüven,  İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Uğur Efe, , İlçe Emniyet Müdürü Erdal Yağmur,  İlçe Müftüsü Yusuf Eseroğlu, Kamu kurum ve kuruluş amirleri, misafirler ve öğrenciler katıldı.

     Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda aday öğretmenler adına konuşan Şeyda Işık, Atandığınız yere evinizi, ailenizi, sevdiğiniz alıştığınız her şeyi geride bırakarak geliyorsunuz. Öğretmenlik gerçekten yürek işiymiş ve gerçekten çok zor. Öğretmenlik mesleğini kutsal yapan şeylerden bir tanesi de belki bu vazgeçiştir dedi.

      Programda konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İradet Genç, Öğretmenler şanlı tarihimizde ve Türk Milleti’nin kalbinde “Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum” anlayışında seçkin yerini almış, takdir ve sevgi ile anılan bir mesleğin mensuplarısınız. Bu millete Anadolu’nun kapılarını açan Sultan Alparslan’a, çağ açıp çağ kapayan Fatihlerin, tarihin en muhteşem padişahlarından olan Yavuzları Kanunileri, mazlum milletlerin hürriyet inancına örnek olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü yetiştirenlersiniz. Türkiye küreselleşen dünyada eğitim ve öğretim açısından istenilen nitelik ve niceliğe ulaşma çabasında sizlerin özverili gayretleri ile bir yerlere gelecektir dedi. Öğretmenlerin toplumun mimarı olduğunu ifade eden Genç, bütün öğretmenlerin Öğretmenler Günü’nü tebrik etti.

      Programda konuşan Belediye Başkanı Özkan Özgüven ise  bu günlere gelmemizde öğretmenlerimiz belki de  bizde anne ve babamızdan daha fazla iz bırakan bizi yönlendiren insanlardır. Geriye dönüp baktığımızda öğretmenlerimiz öğrenim hayatımızla ilgili anılarımızı tazelediğimizde bizi duygulandıran o kadar güzel izler bırakmışlardır ki bunları ifade ederken sesimizin titrediğini hissediyoruz dedi. Öğretmenlik bir meslek değil sanattır diyen Özgüven, bütün öğretmenlerin Öğretmenler Gününü kutladı.

     Öğretmenlerimiz, insanlarımızın hayata en iyi şekilde hazırlanması konusunda  çok büyük bir görevi yerine getirmektedir diyen Kaymakamımız Sayın  Ömer Lütfi Yaran, öğretmenlerimiz ne kadar fedakar olursa, ne kadar iyi çalışırsa, öğrencilerimizi ve insanımızı ne kadar iyi yetiştirirse ülkemizinde geleceği o derece parlak olacaktır.  Öğretmenlerimiz hiçbir maddi değerle ölçülemeyecek kadar saygın bir mesleği sevgi ve fedakârlığın yol göstericiliğinde insanlığa hizmet edecek şekilde ifa etmektedir dedi.  Öğretmenlerin tarih boyunca bilginin ve barışın sembolü olduğunu vurgulayan Yaran, bütün öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü kutlu olsun diye konuştu.

    Programda Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yayınlamış olduğu mesajın okunmasının ardından Mimar Ahmet Köşker Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından düzenlenen şiir dinletisi gerçekleştirildi.

    Etkinlikte gerçekleştirilen yemin töreni ile genç öğretmenler mesleğe ilk adımlarını attı. Program sonunda çeşitli branşlarda dereceye giren öğrencilere ödülleri protokol üyeleri tarafından verildi.

 03-12-201503-12-201503-12-201503-12-201503-12-201503-12-201503-12-201503-12-201503-12-201503-12-201503-12-201503-12-201503-12-2015

Kazancı Mah. Atatürk Cad. Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü No 18 - (332)7131040 (332)7131041 (332)7131042

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.